Registreerimine ARNO keskkonnas. ALATES 11.11 ON TUNNI ALGUS KELL 15.00
1-5 klass
Kunstiringi tundides joonistatakse, maalitakse ja meisterdatakse, tehakse tutvust kompositsiooni- ja värvusõpetusega. Eesmärk on arendada laste kunstialaseid teadmisi ja oskusi, loomingulist suhtumist ellu ja lapse isikupära avaldumist. Õpime oma ideid kunsti kaudu väljendama. Vahelduseks tegeleme vormiõpetusega, katsetame erinevate pindade ja lähenemistega. Osalustasu sisaldab materjale.
Tundide planeerimisel arvestatakse õpilaste mõtteid ja ideid, seega on õpilaste loomingulisuse arendamine üks olulisemaid aspekte. TEEMAD: natüürmort, figuur, portree ja visandid modelli järgi, abstraktne kompositsioon, ideepõhised ja temaatilised kompositsioonid, autoportree, maastik, linnavaade, interjöör. TEHNIKAD: pliiats, akrüül, õli, süsi, pastell, akvarell.
Juhendajaks tegevkunstnik Silvi Lepparu, 1990 a lõpetanud maalikunsti eriala, Eesti Mallikunstnike Liidu liige.
Kursus on mõeldud inimestele alates 16 eluaastast, kes soovivad teha tutvust joogaga.
Kursuse jooksul õpime ära Kriya Hatha Jooga 18 asendit. Asendeid õppides arendame eneses füüsilise keha tugevust ja lõdvestumise oskust, mis kooskõlas olles loovad hea tasakaalu. Õpime tundma hingamise ja keskendumise oskuste teaduslikku kunsti.
Osalemise tasu 5 eur kord
Tasumine kohapeal
Kriya Hatha joogasse sissejuhatav loeng ja tund toimub 03 septembril 19.00 – 20.00.
Teemad:
Mis on Kriya Hatha jooga päritolu
Kuidas see meid võib aidata
Kes sellega võib tegeleda
Kuidas me seda teeme
Inimese ehituse viie tasandiline käsitlus
MAALI JA MAANDA KUNSTITUBA
Registreerimine algab 9. septembril. Esimene tund 26.09
“Maali ja maanda” kunstitunnid täiskasvanutele
kestus 2 h
1x kuus neljapäeviti kl 18st
Vaba ja rõõmsa meeleoluga pop-up maalimisseansid, kus argipäevamured saab korraks kõrvale panna, et sukelduda värvilisse maalimaailma.
Töötoal on lihtne ülesehitus, kasutame akrüülvärve lõuendil, igal tunnil konkreetne teema, mis on jõukohane algajatele ent jätab loovusruumi ka harrastajale.
Teemad: Maastikumaal, botaaniline maal, portreemaal, abstraktne maal.
Hind 35EUR, registreeri: elekrusell@gmail.com
Juhendaja Ülle Leisalu on väga kogenud käsitöömeister, kelle sõrmede vahel valmivad nii peened pitsid, pikad rahvariidevööd kui ka suured kaltsuvaibad. Tule õpi mida soovid!
Esimene kokkusaamine 7. oktoobril, eelnev registreerimine ei ole vajalik.
Registreerimine algab 9. septembril ARNO keskkonnas. Esimene tund 16.09
Klaasikunst on klaasimassist kunstiteoste loomine. Tänu tehnilistele võtetele on klaasikunst oma kunstilises ilmes väga rikkalik. Valmistatakse mitmesuguseid plastilisi vorme, vitraaže, mosaiike.
Samuti taaskasutame vanu värvilisi pudeleid, aknaklaase jms
Registreerimine algab 9. septembril 2024 ARNO keskkonnas. Esimene tund 19.09
Oodatud on 9 – 15 aastased noored. Tegeleme maailma avastamisega. Uurime oma kodukandi loodust, tegevusi, inimesi ja mõtestame aega meie ümber. Õpime skautlikke teadmisi, töö- ning koostööoskusi ja püüame olla iga päev natuke paremad. Omadatud oskusi kasutame ühistegevustes: mängudel, matkadel ja rännakutel loodusesse nii tihti kui võimalik.
Ootame eriti neid, kes julgevad ja viitsivad osaleda välitegevuses.
Ootame ka neid, kes soovivad ükskõik kui natuke aidata korraldustegevuses või meile midagi õpetada.
Registreerimine algab 9. septembril ARNO keskkonnas. Esimene tund 1.oktoobril
Ringis õpitakse erinevaid portselanimaalitehnikaid, kaunistakse tarbeesemeid. Osalemine portselanmaaliringis arendab ilumeelt ja käte osavust ning pakub loomingulist eneseteostust igas eas inimestele.
Juhendaja Merike Toome, on õpinud portselanimaali Tallinna Rahvaülikoolis ja on tegelenud portselanimaali harrastajatega Sakus alates 1994 aastast.
Registreerimine algab 9. septembril ARNO keskkonnas. Esimene tund 18.09
Ringis tutvume rahvuslike käsitöövõtetega. Kasutame mitmesuguseid materjale ja erinevaid tehnikaid. Dekoreerime ning valmistame lastepäraseid tarbeesemeid: võtmehoidjaid, puidust mänguvahendeid, kuumaaluseid jmt
Registreerimine algab 9. septembril ARNO keskkonnas. Esimene tund 19.09
Puutööringi eesmärk on arendada lapse tehnilist taipu, ilumeelt ja järjekindlust, õppida kavandama ja disainima lihtsamaid praktilisi töid ning kasutama erinevaid tööriistu ja õigeid töövõtteid. Õpitakse eristama erinevaid puitmaterjale ja tundma nende omadusi: meisterdame põnevaid sõidukeid, püsivusmänge, mänguasju, makette ning esemeid, mida saab igapäevaelus kasutada.
Puutööringis saab laps teadmisi ja oskusi materjaliõpetusest; mõõtmisest ja märkimisest; töö kavandamisest ja disainimisest; saagimisest; puurimisest; hööveldamisest; materjalide viimistlemisest; dekoratiivsetest puidukaitsevahenditest; tööohutusest.
Registreerimine algab 9. septembril ARNO keskkonnas. Esimene tund 18.09
Algajad. Õpime tundma erinevaid moestiile, proovime kätt moefiguuride joonistamisega, kasutame erinevaid tehnikaid ja materjale. Kujundame erinevaid fantaasiarikkaid rõivakomplekte. Tutvume värvide ja kangaste sobivusega. Valmistame taaskasutusmaterjalidest jm väiksemaid aksessuaare ja esemeid.
Edasijõudnud. Õpime põhjalikumalt tundma moeajalugu antiikajast tänapäevani. Kujundame ja joonistame vastavalt teemadele ja ajastutele fantaasiarikkaid rõivaid. Arendame edasi moefiguuride joonistamist. Disainime iseendale suvise moekollektsiooni, mille õmblemisel õpime juurde vajalikke oskusi
Registreerimine algab 9. septembril ARNO keskkonnas. Esimene tund 18.09
Läbi käeliste ja mänguliste tegevuste arenevad lapse erinevad meeled, fantaasia, loovus ja oskused. Valmivad omanäolised mänguasjad, ehted, karbid, kaardid ja palju muud. Kasutame erinevaid materjale: savi, kangast, vilti, lõnga, pärleid, nööpe, paberit jpm. Õpime erinevaid käsitööoskusi ja õmbleme nii käsitsi kui õmblusmasinaga. Asjalikus, sõbralikus ja rõõmsas õhkkonnas valmivad isikupärased esemed. Vildime, tikime, heegeldame, meisterdame karpe, pildiraame jms. Saame teadmisi erinevatest materjalidest, taaskasutuse imelistest võimalustest. Valmistame tähtpäevadeks lihtsamaid toite ja omandame teadmisi etiketist.
Sirle on lõpetanud Tallinna Ülikoolis bakalaureuse- ja magistriõppe kunstiõpetaja ja käsitöö/kodunduse õpetaja erialal. On lõpetanud IV Tehnikakooli laste- ja naiste ülerõivaste rätsepa erialal ning õppinud rõivaste konstrueerimist. Töötanud kunstnikuna ja moekunstnikuna rõivaid tootvates firmades. Aidanud organiseerida ning osavõtnud erinevatest kunsti ja käsitööga seotud projektidest.